Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Факти и хитринки за диетичното хранене

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Vangelia
Тъй кат каиш, най - ма а яд
Vangelia


Female Брой мнения : 667
Age : 38
Registration date : 21.08.2007

Факти и хитринки за диетичното хранене Empty
ПисанеЗаглавие: Факти и хитринки за диетичното хранене   Факти и хитринки за диетичното хранене Icon_minitimeВто Ное 25, 2008 12:21 am

Ябълковата диета е подходяща, здравословна и ефикасна, особено за зимата, но не е препоръчително да се прави повече от два дни. Най - подходящите за това дни са след празниците, когато сме изяли и изпили какво ли не.
Изяджа се 1кг ябълки на 5 порции, разпределени през деня, не се яде нищо друго. След диетата не бива да се преяжда с тежки храни поне 5 дни.

За да отслабнем с един килограм, трябва да изразходваме 7 000 калории. Определено трябва да се мисли, преди да се набавят, защото от един час тичане се изразходват 500-600. Според грубото ми изчисление, за 12 часа тичане, може и да се свали един килограм. А колко мъничко трябва, за да се набави...

Здравословното диетично хранене повишава сексуалното желание и потентността. В него присъстват най - много риба, пиле, плодове, зеленчуци и течности.

Хипогликемията (понижаването на кръвната захар) се получава от пренасищане на организма с въглехидрати. Прекаляването с възлехидратите може да доведе и до раздразнителност и депресия.

Добре е да се стараем да разберем какво иска тялото ни и да не го натоварваме с излишната лакомия на сбърканата ни от продукти и реклами психика.

Гъбите и зеленчуците (без картофи) могат да се комбинират с почти всичко при спазване на диети.

Добре е да се яде три пъти на ден не в големи количества и бавно.

Печенето във фурната в тавичка с тефлоново покритие и без мазнина е най - подходящо за готвене на диетична храна

Видовете олио, зехтин и въобще мазнини не се различават по калории. Единствената разлика между тях е наличието на витамини в някои.

Хапването на мед повишава кръвната захар, заради което намалява апетита.

Алкохолът не е препоръчителен нито за отслабването, нито за здравето.

Стресът се премахва с витамин В, а не с торти, сандвичи и чипсове.
Върнете се в началото Go down
https://zeleno.bulgarianforum.net
Dragon Heart
Потенциална заплаха
Dragon Heart


Брой мнения : 193
Age : 31
Location : Ямбол
Registration date : 06.11.2008

Факти и хитринки за диетичното хранене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Факти и хитринки за диетичното хранене   Факти и хитринки за диетичното хранене Icon_minitimeСря Ное 26, 2008 7:43 pm

Еее това с меда наистина мерси, че го сподели cheers
Искам да питам нещо. 179см, 60кг съм. Ама имам едни тлъстини по краката, казват ми, че е от обездвижване. Е някакъв съвет? През делничните дни вървя (без да бягам) само (не знам колко вървят другите) 4км/ден Crying or Very sad. Да почна да тичам всеки ден допълнително или... ?

И малко оф-топик, иф ю дон'т майнд... Верно ли е, че на високите им е по-трудно да вдигат тежести?
Върнете се в началото Go down
Vangelia
Тъй кат каиш, най - ма а яд
Vangelia


Female Брой мнения : 667
Age : 38
Registration date : 21.08.2007

Факти и хитринки за диетичното хранене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Факти и хитринки за диетичното хранене   Факти и хитринки за диетичното хранене Icon_minitimeСря Ное 26, 2008 11:45 pm

Dragon Heart написа:
Еее това с меда наистина мерси, че го сподели cheers
Искам да питам нещо. 179см, 60кг съм. Ама имам едни тлъстини по краката, казват ми, че е от обездвижване. Е някакъв съвет? През делничните дни вървя (без да бягам) само (не знам колко вървят другите) 4км/ден Crying or Very sad. Да почна да тичам всеки ден допълнително или... ?

И малко оф-топик, иф ю дон'т майнд... Верно ли е, че на високите им е по-трудно да вдигат тежести?

Ами според мен даже си слаб за ръста си, но ако наистина те кефи това, може да ти ги махнат с целутрон или нещо от този тип.

А за оффчето: Предполагам, че ако има такова нещо, то е доста малко и вероятно може да се усети само с измерване. Незнам, защото не съм правила сравнение между трудността при ниските и високите хора. Може би някой, който се занимава с такива неща би могъл да знае точни цифрички. :skeltanc:
Върнете се в началото Go down
https://zeleno.bulgarianforum.net
Dragon Heart
Потенциална заплаха
Dragon Heart


Брой мнения : 193
Age : 31
Location : Ямбол
Registration date : 06.11.2008

Факти и хитринки за диетичното хранене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Факти и хитринки за диетичното хранене   Факти и хитринки за диетичното хранене Icon_minitimeЧет Ное 27, 2008 9:19 pm

Какво да ме кефи? И какво е това "целутрон"? scratch
Върнете се в началото Go down
Vangelia
Тъй кат каиш, най - ма а яд
Vangelia


Female Брой мнения : 667
Age : 38
Registration date : 21.08.2007

Факти и хитринки за диетичното хранене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Факти и хитринки за диетичното хранене   Факти и хитринки за диетичното хранене Icon_minitimeПет Ное 28, 2008 12:23 pm

Dragon Heart написа:
Какво да ме кефи? И какво е това "целутрон"? scratch

1.Ами да си много слаб имах предвид.

2. Това е уред, който предизвиква стягане и отпускане на мускула чрез ток с едни електроди, като по този начин предизвиква много бачкане на мускула (като 2ч. фитнес да речем, само че без мускулна треска) и в резултат - премахване на токсини, мазнини и разни от сорта. Жените го ползват, за да си махат целулита.
Друго нещо е липолизата, което пак е апарат, само че едни иглички се слагат на мястото и с електромагнитни вълни се изтласкват мазнините от проблемното място. За процедура се маха между половин и 1см от третираното място.
Абсолютно безболезнени са и двете. Подходящи са тези машинки в случаи като твоя, когато човек не иска да се оформя целия, а само малка област. Една процедура с липолизата е към 12лв. и трае между 30 и 60мин. С целутрона цените не знам точно какви са, но едва ли разликата е кой знае каква (зависи основно от самата машина), времетраенето е същото.
Върнете се в началото Go down
https://zeleno.bulgarianforum.net
Dragon Heart
Потенциална заплаха
Dragon Heart


Брой мнения : 193
Age : 31
Location : Ямбол
Registration date : 06.11.2008

Факти и хитринки за диетичното хранене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Факти и хитринки за диетичното хранене   Факти и хитринки за диетичното хранене Icon_minitimeПет Ное 28, 2008 8:10 pm

Мерси Very Happy ще го имам в предвид
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Факти и хитринки за диетичното хранене Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Факти и хитринки за диетичното хранене   Факти и хитринки за диетичното хранене Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Факти и хитринки за диетичното хранене
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Красота :: Диети и спорт-
Идете на: