Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Пиер Дюкан (протеинова диета)

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Vangelia
Тъй кат каиш, най - ма а яд
Vangelia


Female Брой мнения : 667
Age : 38
Registration date : 21.08.2007

Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitimeНед Сеп 02, 2007 1:19 pm

Първи етап на диетата - Чисти Протеини -
оптимално от 5 дни, но може да варира от 1 до 10 дни в зависимост от броя на кг-те за сваляне. Ако са под 5кг може да се спазва само ден-два, ако са над 20кг - 5 дни е минимум.
Включва много постно месо ( телешко и говеждо, без свинско) , пилешко - без кожата, фенера и въобще мазните порции, бяла риба, морски дарове (миди, скариди и т.н.), яйца (внимателно с жълтъците, при проблем с холетерола 3-4 жълтъка на седмица, белтъците - без ограничения), обезмаслено кисело мляко (най-добре 0%, може и подсладено с изкуствен подсладител) + 2 литра вода( задължителна, за да не се затормозят бъбреците и да се изхвърлят токсините от тялото ). Няма никакви ограничения в количеството на разрешените продукти, само не бива да се яде нищо освен тях. Така е и в другите етапи, а където има ограничения съм ги написала.
Разрешават се кафе, чай, подправки, МАЛКИ количества сол и горчица, оцет, лук(като подправка, а не 3 глави на яхнийка), изкуствен подсладител и като че ли това е.

Втории Етап на диетата - Чисти Протеини + Зеленчуци -
продължава до достигане на желаното тегло, като се редуват дни на чисти протеини и такива в комбинация със зеленчуци.
Зеленчуците са всички за които се сетите, като се изключват нишестените ( картофи и ориз) и бобовите ( боб, царевица, грах, леща).
Съотношението на дните от чисти протеини и дни от протеини + зеленчуци е 5/5 за тези с повечко за сваляне и 2/7 за тези под 10 кг за сваляне.

Трети Етап на диетата - Задържане на теглото -
трае в зависимост от броя на свалените кг, цифрата умножена по 10.
Значи аз като ги махна тези заветни 3 кила ще имам режим на задържане 30 дни.
През този период се приема всичко от чистите протеини, зеленчуците от втория етап, 1 плод на ден (или една порция, ако са дребни плодове, но без банани, череши и грозде), две филийки пълнозърнест хляб на ден, две порции нишестени храни на седмица ( картофи или ориз) и 40 гр нискомаслено сирене дневно. ( Хич не звучи лошо, но за жалост съм още далеч от този етап). Към месата от протеиновата първа фаза вече се прибавят свинско и агнешко, максимално нетлъсти.
Освен това два пъти в седмицата можем да си позволим Гала Вечеря, на която ядем каквото искаме с условието от нищо да не си вземаме допълнително. Едно предястие, една порция храна, една чаша вино, един десерт...в този дух.
И освен това, вече въвеждаме един път в седмицата деня на чистите протеини, който трябва да запазим докря на живота си. В него храната трябва да се подбира максимално стриктно, само постни риби, месо и яйца, напълно обезмаслено сирене ( напр. котидж - 4%) и дори без кисело мляко.

И Последен Етап - Доживотно запазване на килограмите -
Храним се нормално и разумно, като спазваме само правилото на един протеинов ден в седмицата ( винаги един и същ - напр. четвъртък), 3 с.л. овесени трици сутрин и достатъчно вода (желателно е да е студена, изгаряли се повече калории при затоплянет
Върнете се в началото Go down
https://zeleno.bulgarianforum.net
mery_iv
Добре съм, наистина



Брой мнения : 1
Age : 45
Registration date : 27.10.2009

Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitimeВто Окт 27, 2009 12:16 am

lol!
Може ли конкретен въпрос?
Имам да свалям 10 кила.
Сега започвам 5 дни само на протеини - това за първата фаза.
Следващата фаза е
5 дни протеини със зеленчуци
5 дни протеини.... и така докато сваля 10те кила, така ли?
И вече накрая си започвам стабилизиращата фаза, която по моите изчисления ще е бая дни
No No
Дано да съм на ясно, че смятам от утре да я започвам,
ако някой иска да ме поправи, ще се радвам да прочета къде греша
Surprised Surprised Surprised Rolling Eyes Wink queen queen queen queen sunny scratch study
Върнете се в началото Go down
Vangelia
Тъй кат каиш, най - ма а яд
Vangelia


Female Брой мнения : 667
Age : 38
Registration date : 21.08.2007

Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitimeСря Ное 04, 2009 12:36 pm

Здрасти!
Спрямо това, което пише в диетата ми се струва подходящо времето, но не съм съвсем наясно с тази диета. Ако си я пробвала можеш да споделиш опита си. Моят опит с диетите е сравнително слаб, но ще ми е интересно какъв е резултата.
Върнете се в началото Go down
https://zeleno.bulgarianforum.net
Dragon Heart
Потенциална заплаха
Dragon Heart


Брой мнения : 193
Age : 30
Location : Ямбол
Registration date : 06.11.2008

Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitimeСъб Апр 24, 2010 1:44 pm

После като спрете, да не ги натрупате обратно...
Върнете се в началото Go down
Vangelia
Тъй кат каиш, най - ма а яд
Vangelia


Female Брой мнения : 667
Age : 38
Registration date : 21.08.2007

Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitimeПон Апр 26, 2010 9:29 pm

Ми засега никой не се оплаква още... Всъщност това са неща за дисциплинирани хора... Аз смело си признавам, че не съм от тях... Пийвам, хапвам и ако понатрупам, после компенсирам по всевъзможни начини Laughing
Върнете се в началото Go down
https://zeleno.bulgarianforum.net
samura
Добре съм, наистина



Брой мнения : 3
Age : 37
Registration date : 07.02.2011

Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitimeПон Фев 07, 2011 5:53 pm

Здравейтеlol!
не съм пробвала диетата лично, но една моя приятелка каза, че я е спазвала 2 месеца и била свалила 9 килограма... това беше преди 1 година и досега, килограмите и не са се качили отново... така, че явно наистина има дълготраен ефект sunny
Върнете се в началото Go down
Dragon Heart
Потенциална заплаха
Dragon Heart


Брой мнения : 193
Age : 30
Location : Ямбол
Registration date : 06.11.2008

Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitimeНед Юли 24, 2011 10:24 am

Хахах да взема да я приложа тогава? Laughing
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Пиер Дюкан (протеинова диета) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Пиер Дюкан (протеинова диета)   Пиер Дюкан (протеинова диета) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Пиер Дюкан (протеинова диета)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Красота :: Диети и спорт-
Идете на: